Կոմիտեի պատվիրակությունը Նիդերլանդներում է
Սեպտեմբերի 5-9-ը Կադաստրի կոմիտեի աշխատակիցները արխիվների թվայնացման ծրագրի շրջանակներում կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ Արամ Գուգարացի և գլխավոր քարտուղար Մհեր Խաչատրյանի գլխավորությամբ ճանաչողական այցով գտնվում են Նիդերլանդների Թագավորությունում:
Ծրագիրն իրականացվում է Նիդերլանդների հողերի հաշվառման և քարտեզագրման գործակալության (Kadaster) աջակցությամբ:
Այցի ընթացքում կոմիտեի պատվիրակությունը հանդիպել է Նիդերլանդների կադաստրի միջազգային հարցերով ղեկավարի հետ: Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվեց ընթացիկ ծրագիրը և կողմերը հույս հայտնեցին, որ Կոմիտեի արխիվի մասնագետները առաքելության ընթացքում հնարավորություն կունենան ծանոթանալու Նիդերլանդների կադաստրի արխիվների թվայնացման գործընթացին, կայցելեն նոտարական գրասենյակ, ազգային արխիվ, մասնագետների միջև տեղի կունենա փորձի փոխանակում:
Կադաստրի կոմիտեի աշխատակիցները նիդերլանդական կողմին ներկայացրեցին ոլորտում իրականացված վերջին զարգացումները, ինչպես նաև կատարված բարեփոխումները:

Cadastre Committee's delegation is in the Netherlands
On September 5-9, the staff of the Cadastre Committee, under the leadership of Deputy Head of the Committee Aram Gugarats and General Secretary Mher Khachatryan, is on a familiarization visit to the Netherlands within the framework of the archive digitization project.
The project is supported by the Land Registry and Mapping Agency of the Netherlands (Kadaster).
During the visit, the delegation met with the Head of the International Affairs of the Netherlands Cadastre. During the meeting, the current program was emphasized on both sides and the parties expressed hope that during the mission, the experts will have the opportunity to get acquainted with the process of digitization of the cadastre archives of the Netherlands; they will visit the notary's office, the national archive.