ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ․ LX KOREA-ԿԱԴԱՍՏՐԻ ԿՈՄԻՏԵ
Փետրվարի 21-24-ը՝ Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Հայաստան. աջակցություն ազգային ստանդարտացված տարածական տվյալների ենթակառուցվածքի ստեղծմանը» ծրագրի շրջանակներում Հայաստանում է գտնվելու «LX Korea» ընկերության փորձագետների առաքելությունը:
Այցի ընթացքում ՀՀ Կադաստրի կոմիտեի, ինչպես նաև հանրապետության այլ շահագրգիռ մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ կորեացի փորձագետները կանցկացնեն վերապատրաստման դասընթացներ տարածական տվյալների ազգային ստանդարտների ստեղծման և կիրառման, Գեոպորտալի հնարավորությունների, ինտեգրման ուղեցույցների պահանջների իմացության վերաբերյալ։
Երեկ կորեական ընկերության ներկայացուցիչները կոմիտեի մասնագիտական վարչությունների և Գեոմատիկայի կենտրոնի աշխատակիցներին ներկայացրեցին ստանդարտ փաստաթղթերը ընթերցելու, ընկալելու մեթոդները, ստանդարտների մշակման ընթացակարգերի մանրամասները, եղավ նաև հարց ու պատասխան։

The mission of experts from "LX Korea" company will be in Armenia on February 21-24 within the framework of   "Armenia. Support for The Establishment of National Standardized Spatial Data Infrastructure" project, with the financial support of the Asian Development Bank (ADB).
During the visit, Korean experts will conduct training courses on the creation and application of national spatial data standards, the capabilities of the Geoportal, and knowledge of integration guidelines requirements.
Yesterday, the representatives of the Korean company presented the methods of decoding the standard documents, details of the standards development procedures to the employees of the committee's professional departments and the Geomatics Center. There was also a question and answer session.