Կադաստրի կոմիտեի ներկայացուցիչները մասնակցել են Եվրոգեոգրաֆիքս ասոցիացիայի գլխավոր ասամբլեային
Մայիսի 17–19-ը Բելգիայի Թագավորության Օստենդ քաղաքում անցկացվել է Եվրոգեոգրաֆիքս ասոցիացիայի գլխավոր ասամբլեան։
Գլխավոր ասամբլեան անցկացվում է յուրաքանչյուր տարի, որին ակտիվ մասնակցություն են ունենում կոմիտեի ներկայացուցիչները: Այն համախմբում է եվրոպական ազգային քարտեզագրական, կադաստրային և երկրատարածական տվյալների կառավարման ոլորտի կառույցների ներկայացուցիչներին:
2026 թվականի գլխավոր ասամբլեան առանձնահատուկ էր Հայաստանի համար․ ավելի քան 120 պատվիրակներին ներկայացվեց Հայաստանը` որպես հաջորդ տարվա գլխավոր ասամբլեան հյուրընկալող երկիր:
Միջոցառման շրջանակում Կադաստրի կոմիտեի ներկայացուցիչները աշխատանքային հանդիպումներ են ունեցել եվրոպական գործընկեր կազմակերպությունների հետ։
Անցկացվել են պանելային ինտերակտիվ քննարկումներ և կլոր սեղաններ, ներկայացվել են եվրոպական տարածական տվյալների զարգացմանն ու կիրառմանը վերաբերող շնորհանդեսներ։

Representatives of the Cadastre Committee Participated in the EuroGeographics General Assembly
Held annually, the General Assembly brings together representatives of Europe's national mapping, cadastral, and geospatial information authorities. Representatives of the Cadastre Committee of the Republic of Armenia actively participate in this key event each year.
The 2026 General Assembly was of particular significance for Armenia, as the country was officially presented to more than 120 delegates as the host of the 2027 EuroGeographics General Assembly.
As part of the event, representatives of the Cadastre Committee held a series of bilateral meetings with their European counterparts to discuss current priorities and opportunities for future cooperation.
The programme also featured interactive panel discussions, roundtable sessions, and presentations focusing on the development, implementation, and application of geospatial data across Europe.