06.04.2009ՀՀ վարչապետը զանգվածային լրատվության ներկայացուցիչներին և կադաստրի համակարգւ աշխատակիցներին ներկայացրեց ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նորանշանակ նախագահ Երվանդ ԶախարյանինԱյսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեում զանգվածային լրատվության ներկայացուցիչներին և համակարգի աշխատակիցներին ներկայացրեց ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նորանշանակ նախագահ Երվանդ Զախարյանին:Ավելին
01.04.2009Այսօր «Գեոդեզիայի և քարտեզագրության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում տեղի կունենա տիեզերական ընդունիչ կայանի գործարկումըՀաշվի առնելով տիեզերական գիտության նշանակությունը Հայաստանի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական և գիտատեխնիկական զարգացման համար կարևորվում է Հայաստանի Հանրապետությունում տիեզերական դիտարկումների կենտրոնի ստեղծումը:Ավելին
04.03.2009Բիշքեկում կայացած միջազգային կոնֆերանսին մասնակցել է նաև Հայաստանյան պատվիրակությունըՍույն թվականի փետրվարի 19-20-ը ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի ղեկավար Աշոտ Մուրադյանը և միջազգային համագործակցության և կադաստրային ծրագրերի իրականացման բաժնի պետ Նարեկ Գրիգորյանը մասնակցել են Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկում կայացած միջազգային կոնֆերանսինԱվելին
03.03.2009Միջազգային կոնֆերանս` նվիրված հողերի միավորման հարցերին2009թ.փետրվարի 9-11-ը Իսպանիայի Գալիցիա նահանգի Սանտյագո դե Կոմպոստելա քաղաքում տեղի ունեցավ միջազգային կոնֆերանս` նվիրված հողերի միավորման հարցերինԱվելին